درمان های تشخیص دوگانه

درمان های تشخیص دوگانه
در مقایسه با افرادی که پس از دریافت کمک بهبودی خود را از دست دادند، افرادی که بدون کمک بهبودی خود را از دست دادند بیشتر احتمال داشت که متعاقباً عود کنند و در واقع میزان عود در این افراد شصت درصد بود. وقتی مردم کمک دریافت کردند، میزان عود اعتیاد به زیر چهل درصد رسید.

تشخیص دوگانه

بهبودی از اعتیاد بیش از عدم استفاده از مواد مخدر یا الکل است. هنگامی که درمان مناسب را دریافت می کنید، یاد می گیرید که چگونه در تمام بخش های زندگی خود تعادل پیدا کنید. شما ابزار لازم برای سلامتی واقعی و پایدار را دریافت می کنید. شما از نظر جسمی و روانی بهبود می یابید.

اعتیاد به ندرت یک بیماری مستقل است. اگر با اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می کنید، احتمالاً با یک یا چند مشکل سلامت روان نیز دست و پنجه نرم می کنید. افراد مبتلا به اختلالات روانی بیشتر از افراد بدون اختلالات روانی دچار اختلال مصرف الکل یا مواد مخدر می شوند. این حقایق ممکن است تلخ به نظر برسند، اما واقعاً دلیلی برای عدم نگرانی هستند. شما تنها نیستید، شما با چالشی رو به رو نیستید که نتوانید بر آن غلبه کنید.

اعتیاد و اختلالات روانی که به آن تشخیص دوگانه نیز گفته می شود، قابل درمان و شکست هستند. با این حال آن ها نیاز به درمان دارند. اگر کمک درستی دریافت نکنید، احتمالاً تسکین پایداری هم پیدا نمی کنید. بنابراین در مورد تشخیص های دوگانه بیشتر بیاموزید، گام های بعدی را بردارید و کمک و پشتیبانی مورد نیاز خود را دریافت کنید.

چگونه یک تشخیص دوگانه را درمان می کنید

مسائل مربوط به سلامت روان و اعتیاد به مواد مخدر به مراقبت جامع و یکپارچه نیاز دارند. این مراقبت معمولاً با درمان شروع می شود. درمانگر شما برای معرفی مفاهیم اعتیاد و بیماری روانی با شما همکاری خواهد کرد. او به سوالات پاسخ می دهد، مشکلات شما را شناسایی می کند و یک برنامه درمانی ایجاد می کند. درمانگر به شما کمک می کند تا افکار و احساسات خود را بشناسید و بپذیرید، در حالی که شما همچنین برای تغییر نحوه برخورد و واکنش خود به موقعیت های خاص تلاش می کنید.

درمان تشخیص دوگانه

درمان اعتیاد به مواد مخدر

درمان اعتیاد فرآیندی تدریجی است، بنابراین شروع در مراقبت های بستری می تواند به شما کمک کند تا در مسیری که یاد می گیرید و تمرین می کنید، در مسیر خود بمانید.

برنامه های بستری ترک اعتیاد نیز شامل مشاوره گروهی و جلسات گروهی پشتیبانی است. ملاقات با افراد دیگر در دوران بهبودی به شما کمک می کند تا در مورد اعتیاد بیشتر بدانید. درک و پشتیبانی برای بهبود اعتیاد لازم و ضروری است. 

می‌توانید در گروه‌های پشتیبانی تمرکز عمومی شرکت کنید یا گروه‌های مناسب پیدا کنید. به عنوان مثال، برخی از گروه ها بر روی مسائل خاص همزمان تمرکز می کنند. می‌توانید در گروه‌های خودیاری یا گروه‌های ۱۲ مرحله‌ای شرکت کنید که از ساختار متفاوتی پیروی می‌کنند. 

شروع مراقبت های بستری به شما امکان می دهد گزینه های خود را در یک محیط امن و حمایتی بررسی کنید. این به شما امکان می دهد چندین روش مختلف درمانی فردی و گروهی را امتحان کنید تا آن چه برای شما مفید است را بیابید.

اعتیاد و مسائل مربوط به سلامت روان شرایط مزمن هستند. آن ها اغلب شامل عود اعتیاد می شوند و واقعاً می توانند مانع از بهتر شدن زندگی شما شوند. با این حال، درمان مناسب به شما شانس واقعی برای بهبود و درمان اعتیاد می دهد.