درمان قطعی اعتیاد به کراک

بر خلاف تصور مصرف کنندگان کراک از تبلیغات نوع خارجی، نوع ایرانی آن اعتیاد آور بوده و طی یک ماه اول مصرف دائم از آن مقدار مصرف به سه یا چهار برابر روز اول مصرف رسیده و تعداد دفعات مصرف روزانه به ده بار در روز افزایش پیدا می کند. قیمت کراک از لحاظ گرمى بالا است بنابراین هر کسى قدرت خرید کراک را ندارد به خاطر گران قیمت بودن این ماده بسیار محدود وارد کشور ایران شده و اقشار مرفه آن را مصرف مى کنند، در نتیجه آن چه تحت عنوان کراک در بازار و میادین به فروش می رسد واقعى نیست و عوارض جانبی بسیار زیاد دارد و مرگ آور است.

کراک چیست

کراک ماده ای محرک است که از تصفیه کوکائین به دست می آید و به اشکال مختلف تدخین می شود. اما کراکی که در ایران رایج است از مشتقات هروئین است و در صورتی که به صورت علمی تولید شود از تصفیه هروئین به دست می آید.

کراک ماده مخدر بسیار قوی با قدرت اعتیاد آوری بالا است، مصرف آن راحت است و با یک فندک در هر جایی می توان آن را مصرف کرد که این درست برخلاف مصرف تریاک و یا هروئین است.  

کراک موجود در بازار ایران

کراک جدیدترین ماده مخدر مصرفی بین معتادان ایران است. در حقیقت کراک موجود در ایران ماده شیمیایی خشک است که در ترکیب آن به جای کوکائین و هروئین از قرص های فاسد استفاده می شود. این ماده به سبب این که فاقد هر گونه بوی نامطبوع و خاص بوده مصرف را راحت کرده و موجب شده روند گرایش افراد به مصرف این ماده افزایش یابد.

جالب است که بدانید تنها سه بار مصرف مقدار بسیار اندکی از کراک موجود در بازار ایران، اعتیاد به آن را حتمی خواهد کرد و پس از این زمان بسیار کوتاه، شخص را به شدت به خود نیازمند و وابسته می کند.  

شیوع مصرف کراک

در حال حاضر کراک در بین گروهی از جوانان ایران شایع شده و به دومین ماده مصرفی معتادان تبدیل شده است. متأسفانه این شیوع بالا به دلیل تفکر اشتباهی است که در بین جوانان به وجود آمده است. در بین جوانان، این ماده به صورت ماده ای کم خطر با میزان نشئگی بالا معرفی شده و اکثر مصرف کنندگان، آن را به اسم روان گردان می شناسند اما پس از شروع به مصرف، مشخص می شود که کراک ماده ای بسیار اعتیادآور است.

درمان قطعی اعتیاد به کراک

سن مصرف کنندگان کراک

نود درصد از مصرف کنندگان کراک، زیر سن بیست و چهار سال هستند و مصرف این ماده مخدر در بین دختران نیز رواج یافته است. در ایران فشرده کردن هروئین در آزمایشگاه های خانگی انجام می شود که هیچ کدام استاندارد نیستند و هر آزمایشگاهی بسته به نوع امکانات و سلیقه تولیدکننده متفاوت است.

تولیدکنندگان برای سود بیشتر، انواع مواد دیگر (هر نوع داروی آرام بخش و کورتن) را به این ماده اضافه می کنند. بنابراین عوارض ناشی از مصرف کراک با انواع مختلفش، در هرد فرد می تواند بسیار متفاوت از دیگران باشد. 

عوارض مصرف کراک

کراک های موجود در کشور ایران ۱۵۰ برابر هروئین قدرت تخریبی بر فکر، مغز و اعصاب دارد و حتی منجر به مرگ های فجیع و دردناک می شود. از نظر کارشناسان سم شناسی کراک در اصل انرژی زا و شادی آور بوده و هیچ گونه اعتیادی را در مصرف کننده به وجود نمی آورد.

اما کراکی که در ایران توزیع می شود کراک اصل نبوده و در آزمایشگاه های مخفی و خانگی کشور با فشرده کردن هروئین بدون در نظر گرفتن هر گونه استانداردی تهیه می شود و در برخی موارد نیز از ضایعاتی که نمی توان از آن هروئین خالص به دست آورد کراک تولید می شود.

ترک اعتیاد به کراک

اعتیاد به کراک با وجود تخریب های زیاد آن به طور کامل قابل درمان است و تا کنون تعداد زیادی از مصرف کنندگان کراک توانسته اند اعتیاد خود را به ماده مخدر کراک درمان کنند و مدت رهایی اکثر آن ها بالای یک سال است. خوشبختانه در حال حاضر ترک کراک در کلینیک های معتبر ترک اعتیاد با موفقیت و بدون درد و ناراحتی انجام می شود.