خطرات تنباکوی بدون دود بر سلامتی

خطر ابتلا به سرطان با انواع جدیدتر محصولات تنباکوی بدون دود کاملاً مشخص نیست، عمدتاً به این دلیل که آن ها به خوبی جویدن تنباکو و انفیه مورد مطالعه قرار نگرفته اند. آن ها همچنان حاوی مواد شیمیایی بالقوه مضری هستند که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را در افراد افزایش دهند، اگر چه مقادیر آن ها می تواند بسته به محصول متفاوت باشد. تنباکوی بدون دود باعث سایر مشکلات سلامتی از جمله مشکلات دهان و دندان و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری قلبی و سکته می شود.

تنباکوی بدون دود شامل محصولاتی مانند تنباکوی جویدنی، تنباکوی مرطوب، اسنوس (یک توتون پودری اغلب در کیسه) و سایر محصولات حاوی تنباکو است که دود نمی شوند. برخی از محصولات تنباکوی بدون دود ممکن است افراد را در معرض سطوح کمتری از مواد شیمیایی مضر نسبت به دود تنباکو قرار دهند، اما این بدان معنا نیست که این محصولات جایگزینی ایمن برای سیگار هستند. 

انواع تنباکوی بدون دود

انواع مختلفی از محصولات تنباکوی بدون دود وجود داردتنباکوی جویدنی یا خوراکی. این محصولات به صورت برگ‌های شل، شاخه‌ها یا پیچ‌های تنباکوی خشک که ممکن است طعم‌دار شوند، تولید و جویده می شوند یا بین گونه و لثه یا دندان قرار می گیرند. نیکوتین موجود در تنباکو از طریق بافت های دهان جذب می شود، سپس مصرف کننده آب تنباکو را می بلعد. 

انفیه یا غوطه ور کردن تنباکو

تنباکوی ریز آسیاب شده در قوطی یا کیسه ای است و به صورت خشک یا مرطوب فروخته می شود و ممکن است طعم دهنده هایی به آن اضافه شود. انفیه مرطوب با قرار دادن آن بین لب پایین یا گونه و لثه استفاده می شود. نیکوتین موجود در انفیه از طریق بافت های دهان جذب می شود. انفیه مرطوب نیز در کیسه‌های کوچکی وجود دارد که می‌توان آن را بین گونه و دندان قرار داد. این ها به گونه ای طراحی شده اند که بدون دود می باشد و به عنوان روشی محتاطانه برای استفاده از تنباکو به بازار عرضه می شوند. انفیه خشک به صورت پودر فروخته می شود و با بو کردن یا استنشاق پودر از بینی استفاده می شود.  

تنباکوی قابل حل

اشکال محلول تنباکوی بدون دود در اشکال و اندازه‌های مختلفی مانند قرص‌های تنباکو، گوی‌ها، گلوله‌ها، نوارهای نازک و چوب‌هایی به اندازه خلال دندان وجود دارد. برخی از آن ها حاوی شیرین کننده یا طعم دهنده هستند و بسیار شبیه آب نبات هستند. همه تنباکو و نیکوتین دارند. بسته به نوع آن ها در دهان نگه داشته می شوند، جویده می شوند یا مکیده می شوند تا زمانی که حل شوند.

خطرات تنباکوی بدون دود بر سلامتی

محصولات تنباکوی گرم شده

محصولات تنباکوی گرم شده معمولاً از یک عنصر گرمایش الکترونیکی استفاده می کنند که چوب ها، شاخه ها یا کپسول های حاوی تنباکو با طراحی خاص را گرم می کند. گرما، نیکوتین و سایر مواد شیمیایی را آزاد می کند که می تواند از طریق ریه ها استنشاق شود، اما تنباکو آن قدر داغ نمی شود که بسوزد.

خطرات سلامتی تنباکوی بدون دود

استفاده از هر نوع تنباکوی بدون دود می تواند شما را در معرض خطرات سلامتی قرار دهد. این محصولات حاوی مواد شیمیایی سرطان زا و همچنین نیکوتین اعتیادآور هستند. برخی از محصولات تنباکوی بدون دود ممکن است مصرف کنندگان را در معرض سطوح کمتری از مواد شیمیایی مضر نسبت به دود سیگار قرار دهند، اما این بدان معنا نیست که آن ها بی خطر هستند.  هیچ نوع تنباکوی بدون دود جایگزین ایمن برای سیگار نیست. با این حال، شرکت های دخانیات اغلب این محصولات را به عنوان جایگزینی برای سیگار در مکان هایی که سیگار کشیدن مجاز نیست، به بازار عرضه می کنند.

تنباکوی بدون دود باعث سرطان می شود

به طور کلی، افرادی که در تنباکو غوطه ور می شوند و آن را می جوند تقریباً به اندازه افرادی که به طور منظم سیگار می کشند، نیکوتین دریافت می کنند. آن ها همچنین در معرض بیش از 25 ماده شیمیایی هستند که به عنوان عامل سرطان شناخته شده است. مضرترین مواد سرطان‌زا در تنباکوی بدون دود، نیتروزامین‌های اختصاصی تنباکو هستند و سطوح آن بسته به محصول متفاوت است، اما هر چه سطح آن بالاتر باشد، خطر سرطان بیشتر است.