خانم دکتر ۲۷ ساله با مصرف هروئین، ریتالین و شیشه

بیمار خانم دکتر ۲۷ ساله ای که به دلیل اختلاف نظرهایی که با خانواده اش داشت و برای تحمل غم غربت به سمت مصرف مواد مخدر گوناگون در سطح وسیع رفته بود و متأسفانه در دام اعتیاد گرفتار شده بود و با مشکلات شدید و حاد به کلینیک ترک اعتیاد دی مراجعه نموده است.

شرح حال بیمار

بیمار خانم ۲۷ ساله پزشک و ساکن خارج از کشور که متأسفانه زمانی که برای تحصیل از ایران خارج شده به دلیل فشارهای زیادی که خانواده به وی برای قبولی و تحصیل در رشته پزشکی وارد می نمودند و همچنین به دلیل سختی زندگی در غربت و ایجاد تمرکز برای خواندن دروسی که به قول خودش بسیار سخت بود، به مصرف انواع مواد مخدر روی آورده است.

گزارش بدو ورود بیمار

بیمار روزانه سه گرم هروئین تزریق می کرده همچنین روزانه دو خشاب پرگابالین و چهار عدد قرص آلپرازولام، هر دو روز پانزده میلی گرم شیشه تزریق می کرده و ماهی دو بار حشیش و گل مصرف می نموده است. بیمار به خواست خودش به صورت داوطلبانه به کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد دی جهت بستری و درمان اعتیاد مراجعه نمود. بیمار سندروم پای بی قرار از هفت سال پیش و پنیک دارد. بی قراری و اضطراب بالا داشته، پرخاشگری شدید و وسواس عملی و فکری و همچنین بدبینی داشته، بی خوابی شدید و کاهش وزن داشته، افکار خودکشی و خودزنی داشته است.  

وضعیت فعلی بیمار

مفتخریم که اعلام بداریم بیماری اعتیاد بانوی جوان به طور کامل درمان شده و اختلالات همراه نیز در حال کنترل می باشند. بیمار بسیار خرسند و راضی از روند درمان خود هستند و از شدت خوشحالی گریه می کنند. بیمار می گوید در ابتدا به دلیل برخوردهای مستبدانه خانواده و فشارهای عصبی و همچنین بی علاقگی به درس و ناتوان بودن در خواندن دروس پزشکی به مصرف مواد مخدر روی آورده ولی با گذشت زمان متوجه شده که درگیر حالت های بسیار بدی که ناشی از تأثیر مواد مخدر بر مغز و روان او بوده، شده است و برای خنثی کردن این علائم مجبور شده مواد مخدر دیگری را نیز به طور هم زمان مصرف کند. تا جایی که دیگر نمی توانسته هیچ کنترلی بر مصرف مواد مخدر و همچنین بر رفتار خود داشته باشد، به همین دلایل تصمیم به ترک مصرف مواد مخدر می گیرد و به همین منظور به کشور ایران برمی گردد.

نظر بیمار در مورد کلینیک ترک اعتیاد دی

بیمار بسیار از درمان اعتیاد و درمان اختلالات روانی خود احساس رضایت دارد و می گوید تحقیقات بسیار زیادی برای پیدا کردن بهترین و مجهزترین کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد در ایران انجام داده و از این که کلینیک دی را انتخاب نموده بسیار خوشحال و راضی است. بیمار می گوید فکرش را هم نمی کرده که در این مدت کوتاه به زور کامل درمان شود و ترک اعتیاد هیچ گونه عوارضی برایش نداشته باشد.