روانشناسی

روانشناسی علمی است که به مطالعه و شناخت رفتار و فرایندهای روانی می پردازد. در این تعریف بیشترین توجه به رفتار و جنبه های مختلف آن است، به عبارت دیگر می توان روانشناسی را رفتارشناسی نامید.
منظور از رفتار دسته ای از حالت ها، عادات، فعالیت ها، کنش ها و واکنش های نسبتاً پایداری است که از فرد سر می زند و همواره قابل مشاهده، اندازه گیری و پیش بینی است.

روانشناسی شاخه های بسیار متنوعی دارد که در برخی تعاریف به بیش از 50 شاخه می رسد. از جمله شاخه های روانشناسی می توان به روانشناسی بالینی، روانشناسی مشاوره، روانشناسی تربیتی، روانشناسی سلامت، روانشناسی شخصیت و ... اشاره کرد.

در حالیکه روانشناسی ممکن است یک علم نسبتاً جوان به نظر برسد ولی از نظر وسعت و عمق یکی از علوم پیچیده است. یکی از اصلی ترین بخش های روانشناسی، ارزیابی تشخیص و درمان بیماری های روانی است. امروزه علم روانشناسی به دنبال درک عمیقتری از جنبه های مختلف ذهن و رفتار بشر و بررسی چگونگی تفکر در زندگی روزمره انسان ها هستند.

 

خدمات روانشناسی کلینیک دی

هدف روانشناسی:

یکی از مهمترین اهداف علم روانشناسی استفاده عملی از اصول و روش های نظری برای پیدا کردن روش های نوین به منظور حل مشکلات و معضلات فردی اجتماعی است. وظیفه روانشناس مشاوره، تشخیص و درمان مشکلات و ناهنجاری های رفتاری است. در دنیای امروز هر روزه جامعه با مشکلات عاطفی، اقتصادی، شغلی جدیدی روبرو می شود که روانشناس می تواند با تحقیق و ارایه راهکارهای مناسب به بررسی و حل این مشکلات کمک کند.

 کلینیک روانپزشکی و درمان اعتیاد دی به سرپرستی دکتر شهرام حسام بختیاری آماده ارایه خدمات در زمینه های مختلف روانشناسی هستند و در طی سال های فعالیت با برگزاری جلسات مشاوره، گروه درمانی و انجام تست های مختلف بخصوص در زمینه ی درمان اعتیاد قدم های مثبتی در درمان مشکلات و ناهنجاری های رفتاری مراجعین برداشته اند.

 

معرفی خدمات روانشناسی کلینیک دی:

  • راهنمایی، مشاوره فردی و یا گروهی در زمینه های مختلف روانی-رفتاری و پیشگیری از سوء مصرف مواد
  • روان سنجی در زمینه های هوش، استعداد، پیشرفت تحصیلی، یادگیری و شخصیت
  • انجام انواع ارزیابی های روانشناختی تشخیصی جهت بیماران روانپزشکی و اعتیاد
  • برگزاری جلسات روان درمانی، گروه درمانی، کاردرمانی و توانبخشی
  • مشاوره و رواندرمانی روزانه جهت بیماران بستری