پرسش و پاسخ ترک اعتیاد و روانپزشکی

پرسش خود را مطرح کنید

در حال ارسال سوال ....

پرسش شما با موفقیت ارسال شد .

ali molaii | در تاریخ 1399/03/19 | در ساعت 21:14 | 0
سلام من یه ماهه متادون رو به کمک کلونازپام گذاشتم کنار الانم انگیزه ندارم برا کار کردن و احساس خستگی میکنم تا یه کار کوچیک انجام میدم چقدر طول میکشه من دیگه احساس خستگی نکنم ؟ آیا میتونم بعد یکی دو ماه مشروب بخورم ؟
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/27 | در ساعت 21:23 | 0
سلام، جایگزین کردن اعتیاد درمان نیست.
وابستگی به کلونازپام خود بسیار سخت است و تفاوتی به لحاظ اعتیاد در شما ایجاد نشده.
از درمان های خانگی و توصیه غیرمتخصص اجتناب کنید و حتما به روانپزشک مراجعه کنید.
محی مهدی | در تاریخ 1399/03/19 | در ساعت 16:20 | 0
سلام من ب یک نفر شک کردم توی جیبش قرص ب ۲ دیدم بردم ازش تست پنج گانه گرفتم بردم نشون دکتر دادم گغت منفیه آیا ممکنه تست اعتیاد بی ۲ رو نشون ندهد؟
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/27 | در ساعت 21:24 | 0
سلام، در تست های پنج گانه تست b2 وجود ندارد.
کیت b2 را تهیه و تست را انجام دهید.
مجتبی عاقلی | در تاریخ 1399/03/14 | در ساعت 16:02 | 0
سلام من ۲ساله هرویین مصرف میکنم می‌خوام به روش سم زدایی از بدنم خارج کنم بهترین مکان در کرمان کجاست هزینه دوره درمان چقدرهستش وضعیت مالی متوسطی دارم لطفاً مرا راهنمایی کنید
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/27 | در ساعت 21:26 | 0
با سلام، متاسفانه اطلاعی از مراکز درمانی شهرستان نداریم.
علی احسان | در تاریخ 1399/03/14 | در ساعت 11:23 | 0
من مدت ۱۰ سال است که ریتالین مصرف می کنم.روزی ۷عدد بطور میانگین.ابتدا با تجویز روانپزشک استاد دانشگاه حاذق و سپس بعد از تالیف تز دکترا،آن را یا با نسخه دکتر یا بدون نسخه تا کنون ادامه داده ام.تا کنون ۳بار ،هر بار حدود ۷ماه ترک کرده ام که جز چند روز اولیه که فاقد تمرکز و لرزش دست داشتم ،در باقی مدت ترک علایم ناخوشایندی نداشتم. متاسفانه آخرین بار برای عدم تجربه کابوس های شبانه برای ترک ،روی به مصرف ۴سی سی شربت متادون آوردم که هنوز علامت ترک ،در مواردی که تصادفاً چندین روز متادون را مصرف نمی کردم تجربه نکرده ام. بزرگترین مشکل من در ترک ریتالین سبک بسیار نامناسب زندگی من است که عبارت است از تنهایی مطلق، در عذاب بودن از دست همسایگان قانون شکن در آپارتمان‌ها و اذیت من بعلت نگرش غلط اجتماعی به فرد مجرد تنها، تغذیه بسیار نامناسب و نداشتن توانایی انجام هیچ کاری در زمان ترک و ماندن تقریبا همیشه در خانه آیا واقعا به خداوند سوگند می خورید که ترک «موثر»و غیر قابل بازگشت »و با داستن ۴۹ سال سن زندگی متعارفی بعد ترک داشته باشم؟ بستری مورد نیاز است یا سر پایی در خانه ممکن است؟ هزینه به ترتیب چقدر است؟
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/27 | در ساعت 21:28 | 0
درمان شما جدا از دارودرمانی شدیداً نیاز به روان درمانی و مشاوره دارد
با شروع درمان اصولی در قدم اول مشاوره و بعد به تشخیص مشاور انتخاب راه کار درمانی میتوانید سبک زندگی بهتری داشته باشید
مریم مرتضوی | در تاریخ 1399/03/14 | در ساعت 00:06 | 0
سلام وقت بخیر همسر من حدودا ۵ ساله که اول مصرف قرص ترامادول داشته و بعد به متادون معتاد شده و روزی ۲،۳ تا مصرف قرص ۴۰ داشته است. الان ۴ روزه ، روزی ۵تا قرص ۴۰ متادون مصرف کرده و به نوعی به گفته ی خودش برای رهایی و اوردوز یک مرتبه در خواب به این شکل مصرف کرده است چون بسیار بی انگیزه و ناامید شده است. حال متقاعد شد که مصرف را کمتر کند تا به طور کلی ترک کند. امکان اوردوز وجود دارد با این مقادیری مصرف کرده است؟؟؟ اصلا امکان ترک هست ؟؟؟؟ واقعا هردومون درمونده ایم. لطفا جوابمو بدید
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/27 | در ساعت 21:29 | 0
سلام، از تغییر میزان مصرف بدون مشورت با متخصص جداً خودداری کنید.
خطرات جدی به همراه دارد.
سهیل افشار | در تاریخ 1399/03/13 | در ساعت 03:26 | 0
باسلام و عرض ادب . بنده نه سال مصرف متادون داشتم که حدود یک ساله ترک کردم که چند ماه اول بی حوابی و دردهای بی اندازه کشیدم اما الان که یک سال هم گذشته هنوز بی حوصله و مهمترین مشکلم درد درگردن و کمر که دقیقاً بعد ترک شروع شد هر چند روز یه بار میاد سراغم و کلا بی انرژی هستم اغلب اوقات.و میترسم دیگه مثل یه آدم نرمال نشم. ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر.
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:06 | 0
با سلام، قطع مصرف مواد مخدر به معنای درمان نیست. با مراجعه به مرکز تخصصی عوارض و آسیب های ترک اعتیاد رفع می شود و می توانید به زندگی عادی برگردید.
ستاره سیدى | در تاریخ 1399/03/11 | در ساعت 22:14 | 0
سلام دختر من سالهاست قرص میخوره و من شاید ١٠ تا دکتر بردم ومشاوره و روانپزشک وهـمه چى هـیچ فایده اى نداشته و دچار بیخوابى است کلا مشکل اصلیش وعلاوه بر داروى دکتر خودش ذولپیدم میخوره ٦ یا ٨ تا دوز ١٠ واگر نباشه داروهـاى دیگه ولى هـرروزى نیست اگر شروع کنه چند روز میخوره باز ول میکنه دوباره پرخاشگر پر هـزینه خرید زیاد پرحرفى وخیلى چیزاى دیگه در کل درگیره و بیش فعال و دو قطبى لطفاً راهـنمایى کنین چون هـمه راه رو رفتم تا بیمارستان میمنت خوابوندم یک شب لطفاً راهـنمایى کنین
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:08 | 0
با سلام، اختلالات روانپزشکی همراه با وابستگی به دارو از مشکلات بیمار شماست که حتماً باید بستری در زمان تعیین شده توسط پزشک رو بگذرانند و دارو درمانی و مشاوره را همراه داشته باشد.
امیر اکبری | در تاریخ 1399/03/11 | در ساعت 17:25 | 0
سلام من الان 3ماه ترک تریاک کردم ولی خیلی کم کم دارم رو میام باید چیکار کنم تا زود تر حالم خوب شه
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:09 | 0
با سلام، در منابع علمی بارها گفته شده است که قطع مصرف مواد مخدر درمان نیست و باید آسیب های ناشی از مصرف حل شود که آن هم مستلزم مراجعه به پزشک متخصص و روانشناس است.
عارف . | در تاریخ 1399/03/09 | در ساعت 03:02 | 0
سلام وقتتون بخیر امروز یک مدل قهوه فوری از یک مارک جدید تهیه کردم که اثرات عجیبی داشت و بنظر می امد شیشه توش حل شده باشه خواهرم پس از مصرف قهوه بسیار دچار پرحرفی شده بود و کمی احساس گرما میکرد خودم هم احساس میکردم کمی دهانم خشک شده (نمیدانم دقیق شاید هم حس خاصی در دهانم ایجاد شده بود) گفته بودید پرحرفی از عوارض مصرف کافئین هم هست اما یک مقدار غیر معمول بود چیزی که مشاهده میکردم ولی خب هیچ اثر توهمی دیده نمیشد چجوری بفهمم که اینا از عوارض دوز بالای کافئین بوده یا این قهوه ها چیز دیگری قاطیشون بوده؟
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:11 | 0
سلام، شما میتوانید با انجام آزمایش خون یا ادرار از خودتان متوجه وجود مشتقات ماده مصرفی شوید.
حسین بوش باش | در تاریخ 1399/03/08 | در ساعت 20:58 | 0
سلام 56 سال دارم و از ترک مواد و خماری ترس دارم لطفاً کمک و راهنمایی فرمایید
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:12 | 0
با سلام، با توجه به شرایط سنی شما حتماً باید در قالب بستری شدن درمان انجام شود و از قطع مصرف یا تغییر میزان مصرف پرهیز کنید.
mohsen marandi | در تاریخ 1399/03/07 | در ساعت 21:28 | 0
سلام ، قربان من به مدّت یک سال مصرف شیره داشتم بطوری که روزی یک بسط شیره مصرفم بود ، یکماه و نیم قبل تصمیم به ترک گرفتم و خود سرانه شروع به مصرف شربت متادون کردم ولی خدارو شکر خیلی حواسم بود و مصرفم از یک سی سی تجاوز نکرد این روند نزدیک به یک ماه ادامه داشت ، تا اینکه تقریباً یک هفته قبل شروع کردم به خوندن عوارض متادون و از یکی از دوستام مشورت گرفتم متوجه شدم که این دارو شیمیاییه بر خلاف تصور من که فکر میکردم مورفین و محلولاته گیاهیه ، تصمیم گرفتم دیگه نخورم ولی دوستم بهم گفت یهو نمیشه ، شاید خنده تون بگیره ولی من تصمیم گرفتم دوباره شبره بکشم تا علائمه متادون از بدنم خارج شه ، و بعد شیره رو یه دفعه ترک کنم چون تسبق این تجربه رو داشتم و میدونم که عوارضی نداره ، الان با توجه که مجدد دارم شیره مصرف میکنم و متادون رو قطع کردم ، دیروز بعد از ٥ روز که شیره رو جایگزین کردم بدن درد عجیبی گرفتم ، فکر کردم شاید خماریه شیره باشه ، و بعد از مصرف متوجه شدم درد کم شد ولی هنوز هست الان دو روزه تو این شرایطم و درد پایداری رو تو بدنم احساس میکنم ، من که فقط یک ماه روزی یک سیسی مصرفم بوده چند روز زمان میبره که از بدنم به طور کلی خماریه متادون خارج بشه ؟ اگه میشه جوابمو بدید که چند روز باید تحمل کنم که ذهن خودمو آماده کنم چون واقعاً دارم اذیت میشم
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:13 | 0
سلام، عوارض قطع متادون ممکن است تا ماه ها همراه شما باشد و حتی ممکن است آسیب های آن به طور کامل رفع نشود.
به پزشک مراجعه کنید و از درمان تجربی و خانگی بپرهیزید.
احمد صوفی | در تاریخ 1399/03/07 | در ساعت 03:25 | 0
سلام من چندسال است بعد از خوردن قرص متادون با شربت آن دچار مشکل شدم و هنوزکه هنوزه وقتی قرص متادون میخورم حالم بد میشه اما با شربت اون علایم بد ندارم الان حدود چند سال است مشکل اعصاب پیدا کردم و برای آن به انواع روانپزشک مراجعه کردم ولی جواب نگرفتم بستری هم شدم ولی بازم خوب نشدم علایم بدم اینه که احساس میکنم الان یه اتفاقی برام می افته بعضی از اوقات یه حالتی تو سینم ایجاد میشه مثل گر گرفتی بعدشم ضربان قلبم بالا میره و استرس اضطرابی بی نهایت میگیرم به هیچی نمیتونم فکر کنم جز اتفاقی جدیدی در بدنم الان رخ میده آرومتر که میشم به اتفاق فکر می‌کنم که الان باز رخ میده همش ترس دارم که اون لحظه کی میرسه شب قبل از خواب فکرم مشغول اون حالت بیشتر میشه نمیتونم فکر نکنم بعد دوباره با فکر کردن استرسم می‌ره بالا و اتفاق احتمال داره دوباره بی افته این حالت دقیقا یاد اون حالتی می اندازه که قرص متادون با شربتش همزمان خوردم وقتی قرص متادون میخورم این حالت سریع بهم دست میده چیکار کنم لطفاً جواب بدین خسته شدم از بس قرص اعصاب خوردم بعد از یه مدت باز حالتهام برمیگرده
روانشناس روانشناس | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 03:16 | 0
مشکل اعتیاد شما به همراه مشکلات عصبی فقط با مراجعه به روانپزشک و رعایت کامل درمان به همراه تداوم آن امکان پذیر است
به متخصص مراجعه کرده و صبور باشید تا نتیجه دارو درمانی را ببینید