پرسش و پاسخ ترک اعتیاد و روانپزشکی

پرسش خود را مطرح کنید

در حال ارسال سوال ....

پرسش شما با موفقیت ارسال شد .

سهیل افشار | در تاریخ 1399/03/13 | در ساعت 04:26 | 0
باسلام و عرض ادب . بنده نه سال مصرف متادون داشتم که حدود یک ساله ترک کردم که چند ماه اول بی حوابی و دردهای بی اندازه کشیدم اما الان که یک سال هم گذشته هنوز بی حوصله و مهمترین مشکلم درد درگردن و کمر که دقیقاً بعد ترک شروع شد هر چند روز یه بار میاد سراغم و کلا بی انرژی هستم اغلب اوقات.و میترسم دیگه مثل یه آدم نرمال نشم. ممنون میشم راهنمایی کنید تشکر.
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:06 | 0
با سلام، قطع مصرف مواد مخدر به معنای درمان نیست. با مراجعه به مرکز تخصصی عوارض و آسیب های ترک اعتیاد رفع می شود و می توانید به زندگی عادی برگردید.
ستاره سیدى | در تاریخ 1399/03/11 | در ساعت 23:14 | 0
سلام دختر من سالهاست قرص میخوره و من شاید ١٠ تا دکتر بردم ومشاوره و روانپزشک وهـمه چى هـیچ فایده اى نداشته و دچار بیخوابى است کلا مشکل اصلیش وعلاوه بر داروى دکتر خودش ذولپیدم میخوره ٦ یا ٨ تا دوز ١٠ واگر نباشه داروهـاى دیگه ولى هـرروزى نیست اگر شروع کنه چند روز میخوره باز ول میکنه دوباره پرخاشگر پر هـزینه خرید زیاد پرحرفى وخیلى چیزاى دیگه در کل درگیره و بیش فعال و دو قطبى لطفاً راهـنمایى کنین چون هـمه راه رو رفتم تا بیمارستان میمنت خوابوندم یک شب لطفاً راهـنمایى کنین
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:08 | 0
با سلام، اختلالات روانپزشکی همراه با وابستگی به دارو از مشکلات بیمار شماست که حتماً باید بستری در زمان تعیین شده توسط پزشک رو بگذرانند و دارو درمانی و مشاوره را همراه داشته باشد.
امیر اکبری | در تاریخ 1399/03/11 | در ساعت 18:25 | 0
سلام من الان 3ماه ترک تریاک کردم ولی خیلی کم کم دارم رو میام باید چیکار کنم تا زود تر حالم خوب شه
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:09 | 0
با سلام، در منابع علمی بارها گفته شده است که قطع مصرف مواد مخدر درمان نیست و باید آسیب های ناشی از مصرف حل شود که آن هم مستلزم مراجعه به پزشک متخصص و روانشناس است.
عارف . | در تاریخ 1399/03/09 | در ساعت 04:02 | 0
سلام وقتتون بخیر امروز یک مدل قهوه فوری از یک مارک جدید تهیه کردم که اثرات عجیبی داشت و بنظر می امد شیشه توش حل شده باشه خواهرم پس از مصرف قهوه بسیار دچار پرحرفی شده بود و کمی احساس گرما میکرد خودم هم احساس میکردم کمی دهانم خشک شده (نمیدانم دقیق شاید هم حس خاصی در دهانم ایجاد شده بود) گفته بودید پرحرفی از عوارض مصرف کافئین هم هست اما یک مقدار غیر معمول بود چیزی که مشاهده میکردم ولی خب هیچ اثر توهمی دیده نمیشد چجوری بفهمم که اینا از عوارض دوز بالای کافئین بوده یا این قهوه ها چیز دیگری قاطیشون بوده؟
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:11 | 0
سلام، شما میتوانید با انجام آزمایش خون یا ادرار از خودتان متوجه وجود مشتقات ماده مصرفی شوید.
حسین بوش باش | در تاریخ 1399/03/08 | در ساعت 21:58 | 0
سلام 56 سال دارم و از ترک مواد و خماری ترس دارم لطفاً کمک و راهنمایی فرمایید
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:12 | 0
با سلام، با توجه به شرایط سنی شما حتماً باید در قالب بستری شدن درمان انجام شود و از قطع مصرف یا تغییر میزان مصرف پرهیز کنید.
mohsen marandi | در تاریخ 1399/03/07 | در ساعت 22:28 | 0
سلام ، قربان من به مدّت یک سال مصرف شیره داشتم بطوری که روزی یک بسط شیره مصرفم بود ، یکماه و نیم قبل تصمیم به ترک گرفتم و خود سرانه شروع به مصرف شربت متادون کردم ولی خدارو شکر خیلی حواسم بود و مصرفم از یک سی سی تجاوز نکرد این روند نزدیک به یک ماه ادامه داشت ، تا اینکه تقریباً یک هفته قبل شروع کردم به خوندن عوارض متادون و از یکی از دوستام مشورت گرفتم متوجه شدم که این دارو شیمیاییه بر خلاف تصور من که فکر میکردم مورفین و محلولاته گیاهیه ، تصمیم گرفتم دیگه نخورم ولی دوستم بهم گفت یهو نمیشه ، شاید خنده تون بگیره ولی من تصمیم گرفتم دوباره شبره بکشم تا علائمه متادون از بدنم خارج شه ، و بعد شیره رو یه دفعه ترک کنم چون تسبق این تجربه رو داشتم و میدونم که عوارضی نداره ، الان با توجه که مجدد دارم شیره مصرف میکنم و متادون رو قطع کردم ، دیروز بعد از ٥ روز که شیره رو جایگزین کردم بدن درد عجیبی گرفتم ، فکر کردم شاید خماریه شیره باشه ، و بعد از مصرف متوجه شدم درد کم شد ولی هنوز هست الان دو روزه تو این شرایطم و درد پایداری رو تو بدنم احساس میکنم ، من که فقط یک ماه روزی یک سیسی مصرفم بوده چند روز زمان میبره که از بدنم به طور کلی خماریه متادون خارج بشه ؟ اگه میشه جوابمو بدید که چند روز باید تحمل کنم که ذهن خودمو آماده کنم چون واقعاً دارم اذیت میشم
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:13 | 0
سلام، عوارض قطع متادون ممکن است تا ماه ها همراه شما باشد و حتی ممکن است آسیب های آن به طور کامل رفع نشود.
به پزشک مراجعه کنید و از درمان تجربی و خانگی بپرهیزید.
احمد صوفی | در تاریخ 1399/03/07 | در ساعت 04:25 | 0
سلام من چندسال است بعد از خوردن قرص متادون با شربت آن دچار مشکل شدم و هنوزکه هنوزه وقتی قرص متادون میخورم حالم بد میشه اما با شربت اون علایم بد ندارم الان حدود چند سال است مشکل اعصاب پیدا کردم و برای آن به انواع روانپزشک مراجعه کردم ولی جواب نگرفتم بستری هم شدم ولی بازم خوب نشدم علایم بدم اینه که احساس میکنم الان یه اتفاقی برام می افته بعضی از اوقات یه حالتی تو سینم ایجاد میشه مثل گر گرفتی بعدشم ضربان قلبم بالا میره و استرس اضطرابی بی نهایت میگیرم به هیچی نمیتونم فکر کنم جز اتفاقی جدیدی در بدنم الان رخ میده آرومتر که میشم به اتفاق فکر می‌کنم که الان باز رخ میده همش ترس دارم که اون لحظه کی میرسه شب قبل از خواب فکرم مشغول اون حالت بیشتر میشه نمیتونم فکر نکنم بعد دوباره با فکر کردن استرسم می‌ره بالا و اتفاق احتمال داره دوباره بی افته این حالت دقیقا یاد اون حالتی می اندازه که قرص متادون با شربتش همزمان خوردم وقتی قرص متادون میخورم این حالت سریع بهم دست میده چیکار کنم لطفاً جواب بدین خسته شدم از بس قرص اعصاب خوردم بعد از یه مدت باز حالتهام برمیگرده
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/03/31 | در ساعت 04:16 | 0
مشکل اعتیاد شما به همراه مشکلات عصبی فقط با مراجعه به روانپزشک و رعایت کامل درمان به همراه تداوم آن امکان پذیر است
به متخصص مراجعه کرده و صبور باشید تا نتیجه دارو درمانی را ببینید
amin kavandi | در تاریخ 1399/01/30 | در ساعت 21:16 | 0
سلام خسته نباشید.من متادون ۵ میلی مصرف میکنم الان چند روزیه که تصمیم گرفتم به طور تدریجی دوز قرصمو‌ کم کنم تا بتونم کامل ترک کنم.الان سوالم اینه که من چطور دوز قرصمو‌ پایین بیارم ؟ مثلا چند روز یه بار از دوز قرصم کم کنم؟
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1399/02/05 | در ساعت 20:23 | 0
سلام، دستور دارویی حتما به صورت حضوری و توسط متخصص روانپزشک تجویز می گردد. مصرف خودسرانه دارو عوارض دارد.
مهران شمس | در تاریخ 1398/11/15 | در ساعت 12:24 | 0
سلام وقتتون بخیر، مادر بنده بدلیل جراحی لگنی که داشت یه مدت تریاک استفاده میکرد یعنی میکشید، الان یک ماهه که اندازه یه عدس میخوره ،متخصص اعصاب گفتن بجاش متادون ۵ میلی بخوره، ۷۰ سالشونه خاستم بدونم روش صحیح و بی خطریه،لطفا راهنماییم کنید
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1398/11/16 | در ساعت 21:36 | 0
اگر قرار به درمان (ترک اعتیاد)است پس متادون صحیح
تشخیص پزشک متخصص برای شرایط سنی ایشان محترم است اما تفاوتی بین متادون و تریاک نیست کما اینکه متادون مخرب تر است.
مسعود اسکندری | در تاریخ 1398/11/13 | در ساعت 22:11 | 0
با سلام.میخواستم بدونم اگه سه روز پشت سر هم تریاک بکشیم چند روز زمان لازمه تا در آزمایش خون و ادرار که اداره فقط بابت اعتیاد میگیره جوابش منفی باشه
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1398/11/16 | در ساعت 21:37 | 0
از آخرین مصرف ۲ هفته باید بگذرد
سید احمد میرسالاری | در تاریخ 1398/11/09 | در ساعت 11:15 | 0
سلام.من سه ساله روزی دو عدد قرص بی دو مصرف میکنم.خواستم بپرسم اگه همینجور ادامه بدم مشکلی برام پیش نمیاد؟
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1398/11/16 | در ساعت 21:38 | 0
مصرف قرص ب2 اعتیادآور است و عوارض زیادی به همراه دارد.
الی امیری | در تاریخ 1398/11/08 | در ساعت 21:58 | 0
سلام و خسته نباشید پدرمن ۶۳ساله هستش حدود۶سال پیش جهت ترک اعتیاد به تریاک بردیمش متادون درمانی اوایل قرص بود ولی بعدا شربت دادن حدود۳سی سی حدود ۱۰ بیشتر استفاده نکرد و سیگار رو هم یهویی کنار گذاشتن و ما هم تحت نظر پزشک این ۳سی سی رو کم کردیم دیدیم حالشون داره بد میشه کلا متادون رو به صفر رسوندیم بعدش تریاک دادیم بهش با دوز کم ولی سم زدایی نکردیم بابت متادون آیا نیازی به سم زدایی داشتن؟ الانم بخاطر ترک دچار بیماری اعصاب و روان شدن طوری که دیگه قابل نگهداری تو خونه نیست؟ پرخاشگری میکنن و میزنن اطرافیان رو امکان ترک قرصهای اعصاب و روان وجود داره؟ به نطدتون پدرم دوباره مثل قبل سالم میشن؟
مدیر سایت مدیر سایت | در تاریخ 1398/11/16 | در ساعت 21:41 | 0

وقتی مصرف نکنند برای مدت زمان ۲۰ روز به بالا خود به خود سم زدایی مواد انجام می شود.

ترک اعتیاد باعث ایجاد بیماری اعصاب و روان نمی شود.

به روانپزشک مراجعه کنید و احتمالاً با تشخیص بستری بیمار هم سلامت روان و هم سلامت جسم را بدست می آورد.