بیمار آقای ۴۱ ساله قهرمان رزمی کار و نایب قهرمان ایران که مصرف تریاک، کراک، مرفین و هروئین زندگی اش را نابود کرد

بیمار آقای ۴۱ ساله از طبقات بالای اجتماع که به دلیل مصرف بیش از حد انواع مختلف مواد مخدر شرایط بسیار عالی زندگی اش را از دست می دهد و به مرحله ای می رسد که حتی نمی تواند سر کار برود. بیمار به دفعات زیاد ترک های ناموفق داشته و اکنون در کلینیک ترک اعتیاد دی سلاما کامل خود را بازیافته است.

شرح حال بیمار

بیمار متأهل و دارای دو فرزند از طبقه مالی و اجتماعی بالا که سابقه مصرف مشروبات الکلی از سن ۱۶ سالگی را دارد و همچنین ۸ سال مصرف تریاک روزانه به میزان ۴ گرم به صورت تدخینی و مصرف حشیش داشته و بعد از آن شروع به مصرف کراک به مدت ۶ سال روزانه ۳ گرم کرده است. ۴ سال مصرف مواد مخدر را ترک کرده و سپس شروع به مصرف روزی ۴ گرم هروئین کرده و همچنین به مرفین هم اعتیاد داشته است و روزانه یک پاکت سیگار مصرف می کرده است. بیمار با علائمی چون افکار مغشوش، اضطراب و بی قراری به کلینیک روان پزشکی و ترک اعتیاد دی مراجعه نموده است.

ترک ناموفق بیمار

بیمار بارها و بارها هم در منزل و هم در کمپ های ترک اعتیاد اقدام به ترک اعتیاد نموده و آخرین باری که اقدام به ترک اعتیاد نموده حدود چهار سال پیش بوده که به کلینیک ترک اعتیاد دیگری مراجعه کرده و با فشارهای شدید خانواده به مدت چهار سال توانسته است که مواد مخدر مصرف نکند ولی متأسفانه به دلیل این که درمان اصولی و جامعی انجام نداده مجدداً به مصرف مواد مخدر روی آورده است. بعد از مصرف مجدد مواد مخدر به دلیل این که بدن بیمار نسبت به مواد مخدری که مصرف می نموده دچار تحمل گردیده و به اصطلاح خودشان این مواد دیگر جواب نمی داده به سراغ مواد مخدر قوی تر رفته است. بیمار می گوید بعد از ۲۲ سال اولین جایی که پاک شده اینجاست.

وضعیت فعلی بیمار

در حال حاضر، بیماری اعتیاد ایشان به طور کامل درمان شده و بیمار هیچگونه ماده مخدری مصرف نمی کند و در سلامت کامل جسمی و روحی به سر می برد و طبق گفته خودش هیچ میلی به مصرف مواد مخدر حتی میل به سیگار هم ندارد و احتمال مصرف مجددش صفر می باشد.   

توصیه های بیمار

بیمار به افرادی که گرایش و تمایل به مصرف مواد مخدر دارند می گوید: «من مانند پیری هستم که این راه را تا انتها رفته ام و دیدم که بن بست است، به شما جوانان توصیه می کنم که این فلاکت را تجربه نکنید». بیمار همچنین می گوید که مدت هشت سال از زندگی اش را یا در کمپ بوده یا در چهاردیواری و عید و محرم و مراسمات کلاً یادش رفته بوده و الان که به اجتماع برگشته است همه چیز برایش جالب است، این همان قدرت مواد مخدر است که زندگی انسان را نابود می کند.

نظر بیمار در مورد کلینیک ترک اعتیاد دی

بیمار بعد از تحقیق و جستجو در اینترنت و همچنین از طریق پرس و جو در مورد حرفه ای ترین کلینیک ترک اعتیاد از دوستان و آشنایان خود، کلینیک روان پزشکی و ترک اعتیاد دی را انتخاب نموده و خوشبختانه از درمانش بسیار رضایت دارد. بیمار می گوید از این که هیچ میلی به مصرف مجدد سیگار و الکل ندارد بسیار خوشحال است و کلینیک دی را کلینیکی تخصصی، با نظم، مرتب و امن می داند و از پرسنل، مشاوران، پرستاران و جناب دکتر بختیاری بسیار قدردانی می نماید و اعتقاد دارد که از شرکت در جلسات روان درمانی و گروه درمانی نتایج بسیار خوبی گرفته است.