آقای ۴۰ ساله پژوهشگر و دارای مدرک دکترای ادبیات که ۱۴ سال خارج از کشور تحصیل کرده با دو سال مصرف کریستال و شیشه راهی بیمارستان روان پزشکی شد

بیمار آقای ۴۰ ساله پژوهشگر علمی و دارای مدرک دکترای ادبیات می باشد که مدت ۱۴ سال خارج از کشور تحصیل کرده با مصرف کریستال و شیشه راهی بیمارستان روانپزشکی شده بود و با علائم شدید و حاد به کلینیک ترک اعتیاد دی مراجعه نمود.

شرح حال بیمار

بیمار آقای ۴۰ ساله و پژوهشگر است که در خارج از کشور زندگی می کرده و تجربه مصرف شیشه با پایپ را در ایران از قبل داشته و در خارج از ایران نیز به مدت دو سال شیشه مصرف نموده که تقریباً زندگی اش را به نابودی کشانده است. بیمار در سریع ترین زمان ممکن برای درمان اعتیاد خود اقدام می کند و به کلینیک ترک اعتیاد دی مراجعه می نماید. بیمار می گوید چون کار علمی و پژوهشی انجام می داده و نیاز داشته که مدت زیادی بیدار بماند و همچنین انرژی بالایی نیاز داشته و با ماده مخدر شیشه هم از قبل آشنایی داشته است، شروع به مصرف مجدد شیشه کرده است. با گذشت زمان علائم منفی مصرف شیشه بروز پیدا می کند و به حدی روح و روان بیمار تحت مصرف شیشه قرار می گیرد که دو مرتبه به مدت دو هفته در بیمارستان روانپزشکی به دلیل ناراحتی های اعصاب و روان بستری می شود و مستقیماً از همان بیمارستان به کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد دی ارجاع داده می شود.

گزارش بدو ورود بیمار

بیمار در طول مدت بستری در بیمارستان اعصاب و روان به شدت گوشه گیر و پرخاشگر شده و احساسات بیمار ثبات نداشته، استرس و اضطراب داشته و بی قرار بوده است. همپنین علائمی از قبیل نشخوار ذهنی، افت عملکرد و اختلال در روابط جنسی داشته است. بیمار خلق پایین داشته، افکار خودزنی و خودکشی داشته، بدبین بوده، بی خواب بوده و نوسان اشتها داشته است. بیمار قند خون بالا و همین طور آنزیم های کبدی بالایی داشته است. بیمار زیر نظر روان پزشک و روان شناس بوده و دارو مصرف می نموده و تشخیص افسردگی گرفته است. بیمار یک ماه قبل از مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد دی خودزنی داشته است.

وضعیت فعلی بیمار

بیمار در حال حاضر در سلامت کامل به سر می برد و بیماری اعتیاد او درمان شده و همچنین اختلالات روانی ایشان نیز در حال کنترل می باشد.

توصیه های بیمار

بیمار می گوید در ابتدای مصرف ماده مخدر شیشه، حال بسیار خوبی داشته ولی بعد از گذشت مدت کمی با این که میزان مصرف مواد مخدر خود را افزایش داده ولی به شدت عصبی و پرخاشگر بوده، به حدی که با تمام دوستان، نزدیکان و حتی اعضای خانواده خود قطع رابطه کرده بوده است. او می گوید قدرت مواد مخدر را دست کم نگیرید و واقعاً اعتیاد به مواد مخدر یک دام است که اگر گرفتار آن شوید درمان آن بسیار سخت است.

نظر بیمار در مورد کلینیک ترک اعتیاد دی

بیمار بسیار از درمان اعتیاد و درمان اختلالات روانی خود احساس رضایت دارد و طریقه پیدا کردن کلینیک ترک اعتیاد دی را از طریق جست و جو در اینترنت و تحقیق از دیگر پزشکان فعال و معتبر در زمینه ترک اعتیاد بیان می کند.